КИЇВ (QHA) -

На сьогодні нереформована пенсійна система не може забезпечити соціальну справедливість. Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив у рамках круглого столу «Урядова пенсійна реформа — перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні», передає кореспондент QHA.

— Пенсійний фонд на 40% є дефіцитним. Ми повинні відновити справедливість при нарахуванні. Ми закладаємо механізми для осучаснення пенсій. Для цього ми підняли мінімальний рівень заробітної плати, повідомив Гройсман.

За словами прем'єра, у жовтні пенсії будуть підняті 9-12 мільйонам громадян. Таким чином уряд розраховує подолати бідність в Україні.

Глава Кабміну уточнив, що чим більше людина працювала, тим більше вона буде отримувати пенсії.

З 1-го жовтня завдяки накопиченню достатніх коштів уряд буде впроваджувати пенсійну реформу, пообіцяв Гройсман.

Так, уряд планує провести індексацію і осучаснення пенсійної системи для перерахунку пенсій.

Як повідомляло QHA, 14 липня у першому читанні був прийнятий законопроект №6614, який дав старт пенсійній реформі в Україні.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, для того, щоб осучаснити пенсії, державному бюджету потрібно 36 млрд грн.

В рамках реформи підвищення пенсійного віку не передбачається, однак збільшується страховий стаж, від якого залежатиме, вийде українець на пенсію в 60 або 65 років. Деякі експерти називають це «прихованим підвищенням пенсійного віку».

Якщо реформа буде прийнята в нинішньому вигляді, то з наступного року вийти на пенсію в 60 років можна буде, маючи страховий стаж 25 років (зараз мінімальний стаж становить 15 років). Поріг страхового стажу буде поступово зростати і до 2028 року повинен досягти 35 років.

Середня пенсія зросте приблизно на 380 грн, а в найбільшій мірі підвищення виплат торкнеться в першу чергу тих громадян, які платили великі внески до Пенсійного фонду, мають солідний стаж або високу зарплату.

QHA