КИЇВ (QHA) -

«Investment opportunities in Ukraine» — під таким гаслом у ТПП України проходив українсько-турецький бізнес-форум, організований ТПП України спільно з Міжнародною турецько-українською асоціацією і Асоціацією євразійських економічних відносин (EkoAvrasya).

— Настав час для України і Туреччини від співпраці виключно в сільськогосподарській сфері перейти до взаємодії в інноваційному, високотехнологічному напрямі. Я впевнений, що Україні та Туреччині є чим поділитися у цій сфері. Сьогоднішній захід — логічне продовження низки двосторонніх зустрічей і форумів, організованих за останні кілька років ТПП України. Туреччина має досвід у створенні та розвитку технопарків, яким може поділитися з українськими бізнесменами. Інвестиції з боку турецького бізнесу в цю галузь України також у перспективі, — зазначив віце-президент ТПП України Валерій Король.

На бізнес-форумі було зазначено, що Україна і Туреччина послідовно йдуть до ЗВТ. Це дозволить автоматично збільшити обсяг товарообігу, оскільки загальний ринок країн включає в себе 80 млн турецьких і 45 млн українських споживачів.

Говорили також про те, що досвід Туреччини в досягненні прогресу в економіці в останні десятиліття може бути дуже корисним для українських підприємців, зокрема, у розвитку малого і середнього бізнесу та успішного виходу на ринки ЄС.

На заході була озвучена теза про те, що Україна і Туреччина мають потужний потенціал і можливості для співпраці, починаючи від надр і закінчуючи космічними технологіями. Це забезпечує умови для ефективного розвитку співпраці в енергетиці, галузі агропромислового комплексу, а також машинобудування, літакобудування.

У складі турецької делегації були представники легкої та харчової промисловості, будівництва, виробництва будівельних матеріалів, електротехніки та апаратів, водопостачання, туризму, логістики, консалтингу та інші.

— Україна — не тільки наший сусід у Чорноморському регіоні, а й наший стратегічний партнер. Незважаючи на значний спад у торгівлі між Туреччиною і Україною за останні три роки, ми, як бізнес-асоціація, робимо все для активізації переговорів, організації бізнес-місій в обох країнах, — підкреслив керівник турецько-української асоціації в Україні Бурак Пехліван.

Він розповів, що сьогодні турецький бізнес дуже успішний в Україні. Учасники заходу також висловили впевненість у тому, що потрібно частіше проводити презентації, інформувати турецький бізнес про існуючі можливості та потенціал в Україні. Цьому також сприяють зближення наших країн і підвищення популярності прямих рейсів між Анкарою та Києвом, завдяки яким підприємці двох столиць можуть більш активно налагоджувати бізнес-зв'язки.

Нагадаємо, як уже повідомляло QHA, Торгово-промислова палата України з кінця червня прийняла координацію роботи в Діловій раді ЧЕС від турецьких партнерів з DEIK. У рамках цієї роботи ТПП України докладає максимум зусиль для реалізації основних цілей Ділової ради — сприяння інформаційному обміну, лобіювання інтересів ділових кіл у структурах ОЧЕС, розвиток регіональної торгівлі, залучення інвестицій і підтримка малих і середніх підприємств.

ФОТО: ТППУ

QHA