КИЇВ (QHA) -

Турецька фірма ASELSAN може налагодити спільне з Україною виробництво армійських засобів зв'язку на експорт. Про це заявив заступник міністра економічного розвитку України Юрій Бровченко в інтерв'ю виданню Delo.ua.

— Нещодавно було підписано багатомільйонний контракт про постачання засобів зв'язку турецької фірми ASELSAN. Міністр оборони Полторак вимагав, щоб постачальник рацій налагодив хоча б часткове їхнє виробництво на території України. Створення виробництва на території України це офсетна пропозиція. Ми розглядаємо таку можливість, заявив Бровченко.

Також заступник, який брав участь у переговорах з турецькою компанією про офсетну компенсацію у формі навчання українських фахівців, наголосив, що і для України, і для Туреччини спільне підприємство буде вигідним.

Якщо говорити про спільне виробництво, то українська сторона забезпечує основні фонди, а турецька надає технології та обладнання. Я схиляюся до створення спільного підприємства, яке виробляло б засоби зв'язку як для української армії, так і на експорт, наголосив Бровченко.

Нагадаємо, 9 жовтня у рамках офіційного візиту в Україну президента Туреччини Раджепа Таїпа Ердогана був підписаний оборонний контракт між українським "Спецтехноекспортом" і турецькою компанією ASELSAN про купівлю тактичних радіоприймачів і засобів зв'язку.

QHA