ЛОНДОН (QHA) -

Березневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на $ 0,87 (1,25%) — до $ 68,59 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на березень на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) до зазначеного часу знизилися на $ 0,52 (0,79%) до $ 65,04 за барель.

Exxon Mobil Corp. планує потроїти виробництво нафти на сланцевих родовищах Пермського басейну і довести його до 600 тис. барелів на добу до 2025 року. За словами керівників Exxon, видобуток у цьому регіоні залишається рентабельним при досить широкому діапазоні цін.

Chevron Corp. також нарощує видобуток у Пермському басейні — 2018 року інвестиції в ці родовища складуть $ 3,3 млрд, хоча в інших регіонах Chevron скорочує вкладення.

Видобуток нафти в США зростає, і прогнози рухаються вище. Перевиробництво стає проблемою: незабаром ми потонемо в нафти з США, вважає директор підрозділу нафти і нафтопродуктів у Resource Economist Есан уль-Хак.

Учасники ринку чекають на публікації щотижневого звіту міністерства енергетики США про запаси палива в країні. Як показує консенсус-прогноз експертів, опитаних Bloomberg, обсяг запасів нафти у Штатах за минулий тиждень міг вирости на 800 тис. барелів.

Якщо прогноз справдиться, підвищення запасів стане першим за 11 тижнів.

Крім того, негативний вплив на ринок зробила новина про те, що кількість діючих нафтовидобувних установок в США виросла на 12 одиниць за тиждень, що завершився 19 січня, і склала 759, за даними нафтосервісної компанії Baker Hughes.

QHA повідомляло, що експерти Goldman Sachs покращили прогноз цін на нафту на 2018-19 роки на тлі продовження угоди ОПЕК + про обмеження нафтовидобутку

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA