ДАВОС (QHA) -

Президент США Дональд Трамп на Всесвітньому економічному форумі заявив, що США більше не будуть заплющувати очі на несправедливі практики у світовій торгівлі.

За його словами, йдеться про масові крадіжки інтелектуальної власності, промислових субсидій та державної планової економіки.

— Це шкодить бізнесу не тільки у США, але й всьому світу, — сказав він.

Американський лідер відзначив, що зі зростанням американської економіки зростає також економіка інших країн, при цьому Білий Дім наполягає на тому, що вільна торгівля у світі "повинна бути справедливою і взаємовигідною, тому що у кінцевому рахунку нечесна торгівля підриває нас усіх".

— Ми будемо впроваджувати торговельні закони і відновимо чесність системи міжнародної торгівлі, яка буде працювати не тільки на США, але і на всі країни. США готові вести переговори і укладати взаємовигідні торговельні угоди з усіма країнами, включаючи ті, які входять в транстихоокеанський партнерство, — сказав президент.

Дональд Трамп у своїй промові також торкнувся питань безпеки, закликавши своїх союзників вкладати кошти в оборонну сферу.

— Щоб зробити світ безпечним від режимів-вигнанців, терористів і ревізіоністських сил, ми просимо наших друзів і союзників вкладати у власну оборону і виконувати свої фінансові зобов'язання. Наша загальна безпека вимагає, щоб всі робили свій справедливий внесок, — заявив він.

Нагадаємо, Трамп став першим за останні 20 років президентом США, який відвідав Всесвітній економічний форум.

Однак дружина американського президента не супроводжує його у Давосі. Мелані Трамп пояснила це тим, що відвідування форуму не збігається з її заздалегідь запланованим графіком.

QHA