КИЇВ (QHA) -

Господарський суд Києва повернув пакет акцій компанії "Укртелеком" у державну власність. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив керівник Фонду держмайна Віталій Трубаров.

Таким чином, суд розірвав цим рішенням договір купівлі-продажу акцій "Укртелекому", укладений у березні 2011 року.

— Суд також зобов'язав ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" списати з рахунку ТОВ "ЕСУ" пакет акцій ВАТ "Укртелеком" на рахунок держави Україна, стягнути з ТОВ "ЕСУ" пеню в розмірі 81,9 млн доларів і стягнути з ТОВ " ЕСУ "на користь Фонду 243,2 тис. гривень витрат зі сплати судового збору, — повідомив глава Фонду.

Підставою для звернення Фонду державного майна до Господарського суду з відповідною позовною заявою стало невиконання покупцем — ТОВ "ЕСУ" — умов, передбачених договором купівлі-продажу пакета акцій ВАТ "Укртелеком" та Концепцією післяприватизаційного розвитку ВАТ "Укртелеком", яка є невід'ємною частиною договору.

Перевірка Фонду держмайна встановила такі порушення: компанія "ЕСУ" не виконала інвестиційний план, який передбачав внесення протягом 5 років інвестицій у сумі не менше 450 млн доларів. "Укртелеком" також не виконав пряму умову договору, що передбачає передачу телекомунікаційної мережі спеціального призначення у власність держави.

Провадження у справі про розірвання договору купівлі-продажу за позовом Фонду порушено Постановою Господарського суду міста Києва від 18.08.2017.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 13.11.2017 прийнято до провадження апеляційну скаргу ТОВ "ЕСУ".

Як зазначили у Фонді держмайна, Фонд відповідно до процедури буде вживати всіх заходів для повернення пакета акцій ВАТ "Укртелеком" у державну власність.

Нагадаємо, QHA повідомляло, що компаніям Ріната Ахметова не будуть виплачені компенсації за конфіскований «Укртелеком».

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року компанія піднімає тарифи. Так, для абонентів міст тарифи збільшаться на 7,3%, а для абонентів села — на 14,5%.

QHA