КИЇВ (QHA) -

Згідно з інформацією джерела, сума у 130 млн доларів дорівнює капіталу українського Ощадбанку, яка, згідно з міжнародною звітністю за січень-вересень 2016 року, складає 144 млн доларів.

Зазначається, що покупці — бізнесмен Григорій Гусельников через Norvik Banka отримає 45%, а син власника нафтової компанії «Русснефть» Михайло Гуцерієв Саїд — 55%.

Переговори з цими інвесторами Сбербанк вів з кінця 2016 року.

Спочатку обговорювалася істотно більш висока сума угоди, але санкції, введені президентом України щодо російських банків в середині березня, значно скоригували ситуацію, сказало одне з джерел.

Крім того, ще більше, ніж санкції, ситуацію погіршили акції українських активістів, які блокували офіси Сбербанку.

НБУ уточнює, що вони не отримували офіційного повідомлення від потенційних покупців або відповідних документів.

Нагадаємо, 7 березня глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Національний банк України повинен негайно відреагувати на визнання Сбербанком РФ документів проросійських терористичних формувань на Донбасі. Він зазначив, що за обслуговування клієнтів з документами так званих «ДНР» і «ЛНР» для компанії, що працює в Україні, санкції мають бути введені негайно.

10 березня санкції стосовно Сбербанка були схвалені урядом, а 16 березня указ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо ряду юридичних осіб з РФ підписав президент України Петро Порошенко.

21 березня президент Сбербанку Герман Греф заявив про те, що фінансова організація перебуває ву пошуку «максимально швидких варіантів» відходу з ринку України. Глава правління банку згадав про масові акції протесту проти діяльності російських фінансових структур в Україні. На думку Грефа, має місце «повне потурання з боку правоохоронних структур України».

ФОТО: інтернет

QHA