КИЇВ (QHA) -

На повне блокування російських інтернет-ресурсів необхідно два роки і $ 1 млрд. Про це заявив голова правління інтернет-асоціації України Олександр Федієнко у коментарі телеканалу «112 Україна».

— Якщо ми говоримо про поточний указ президента, його треба виконувати, коли він вступить у дію. Якщо ми говоримо про подальші дії, то треба рік-два і більше і близько $ 1 млрд.

Також Федієнко пояснив, за яким планом відбуватиметься блокування:

— Швидше за все, ми будемо блокувати не сайти, а всю автономну систему, на якій знаходяться ці сайти та інші платформи, що не перераховані в санкціях. Користувач у кінцевому результаті буде позбавлений не тільки доступу до таких мереж, як «ВКонтакті», а й до інших платформ, які перебували в цій системі.

Крім цього, Федієнко підтвердив, що, за бажанням, користувачі зможуть обійти блокування.

Як повідомляло QHA, 16 травня Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» відносно російських компаній. Згідно з указом, активи російських сайтів «ВКонтакті», «Однокласники», «Мейл.ру» і «Яндекс» будуть заблоковані.

ФОТО: інтернет

QHA