ВАШИНГТОН (QHA) -

США можуть випередити Росію за обсягами видобутку нафти вже до кінця 2018 року. Про це повідомляється у січневій доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

— До листопада (2017 року,  ред.) видобуток нафти в США зріс на колосальні 846 тисяч барелів на добу і незабаром пережене Саудівську Аравію. До кінця 2018 року він також може перегнати і Росію, ставши світовим лідером,  сказано у повідомленні.

В агентстві вважають, що зараз всі фактори, які провокують зростання видобутку в США, перебувають в "ідеальних позиціях", зокрема ціни на нафту. Експерти впевнені, що незабаром збільшаться обсяги буріння.

Різко скоротивши витрати, американські нафтовидобувачі переживають другу хвилю зростання, таку незвичайну, що 2018 року їхнє зростання виробництва може дорівнювати зростанню глобального попиту. Це протверезна думка для інших виробників, які в даний час сидять на закритих виробничих потужностях і стикаються з новою проблемою для своєї частки на ринку,  зазначили у МЕА.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що країни ОПЕК погодилися продовжити угоду щодо обмеження видобутку нафти на 9 місяців до кінця 2018 року.

QHA повідомляло, що нинішня угода, що передбачає зниження країнами ОПЕК видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу (б/д), а країнами не-ОПЕК  на 558 тис. б/д у порівнянні з рівнем жовтня 2016 року, діє з 1 січня 2017 року.

QHA