КИЇВ (QHA) -

Американська компанія Oriole Capital Group інвестує 150 млн доларів у серійне виробництво в Україні літаків Ан-74 на потужностях Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, яке входить до концерну Укроборонпром, повідомляє прес-служба концерну.

У свою чергу, Oriole Capital Group отримає право на інвестиції в виробництво, модернізацію і збут цих літаків, йдеться в повідомленні.

Ключовим елементом цього стратегічного партнерства є повне залучення всіх 3 тис. фахівців підприємства, а також програма з модернізації літаків та авіоніки, яка допоможе підвищити експлуатаційні можливості літака Ан-74.

У Укроборонпромі відзначають, що домовленість передбачає планування і реалізацію проекту протягом значного терміну. Це означає, що Харківське державне авіаційне виробниче підприємство отримало стабільний багаторічний план розвитку, який забезпечить його ефективну роботу, розширення виробничих потужностей, створення нових робочих місць і збільшення прибутку.

— Фактично, це чіткий сигнал, "зелене світло" для інших інвесторів, які зараз обмірковують можливості інвестицій в українську високотехнологічну промисловість. Інвестиційна та операційна підтримка Oriole значно підвищить комерційні виробничі можливості країни у регіоні та за його межами і являє собою стратегічну можливість продемонструвати об'єднані можливості партнерства України і США, — вважає генеральний директор ГК Укроборонпром Роман Романов.

Нагадаємо, у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України планують корпоратизацію 67 українських оборонних підприємств.

QHA