КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 21 березня, органом з врегулювання суперечок Світової організації торгівлі (СОТ) прийнято рішення про створення групи експертів у рамках справи про численні обмеження транзиту з території України через територію РФ до Казахстану і Киргизстану.

— Неправомірні дії РФ у частині транзитних обмежень розглядаються Україною як застосування РФ обмежень на експорт українських товарів до третіх країних. Адже об'єктивно найбільшої шкоди зазнали українські експортери і перевізники, які були позбавлені традиційних логістичних шляхів доставки товарів до Середньої Азії. Віримо, що Україна отримає об'єктивну оцінку експертів СОТ і, безумовно, транзитні обмеження будуть скасовані, — прокоментувала ситуацію заступник міністра МЕРТ — торговий представник України Наталія Нікольська.

Надалі процес буде відбуватися відповідно до встановленої процедури врегулювання спору в рамках СОТ. Найближчим часом після проходження організаційних заходів почнеться розгляд експертами Всесвітньої торгової організації справи по суті. Україна направить на розгляд експертів розгорнутий позов, що містить відповідну інформацію про порушення РФ прав України та відповідну доказову базу.

Очікується, що влітку відбудеться засідання групи експертів разом зі сторонами спору: Україна і РФ, а також ЄС, США, Бразилією, Індією, Туреччиною, Китаєм, Японією, Норвегією, Кореєю, Сінгапуром і Парагваєм.

Позиція України для розгляду цієї справи ґрунтується на чітких юридичних аргументах і підкріплена доказами. Протидія РФ триває.

Нагадаємо, 20 лютого цього року після першого оголошення України вимоги про створення Групи експертів Росія відхилила цю вимогу. Зараз, після другого оголошення, група створена, незважаючи на позицію РФ.

ФОТО: інтернет

QHA