КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір повідомив, що наразі 40 тисячам пенсіонерів відбувається вручну перерахунок пенсій, тому ці люди отримають підвищені пенсії не у жовтні, а у листопаді поточного року.

Про це заступник міністра сказав під час дискусії «Чого нам чекати від осені реформ», передає кореспондент QHA.

— 40 тисяч пенсій перераховуються вручну, і ті, хто не отримав підвищені пенсії у жовтні, отримає їх у листопаді.

У коментарі агентству QHA Шамбір конкретизував, що йдеться про абсолютно різні категорії пенсіонерів, щодо пенсій яких виникла необхідність додаткових уточнень.

— Це абсолютно різні категорії. Виникають деякі ситуації, коли щодо перерахунку пенсії є питання і вони перевіряються вручну. Але в листопаді вони все отримають.

На уточнювальне запитання, які категорії пенсіонерів не отримають перерахунку пенсій до кінця року, заступник міністра повідомив, що перерахунок може не відбутися для спецпенсій. Крім того, військовослужбовці отримають підвищену пенсію у січні 2018 року.

— Ніде не говориться, що зараз підвищення отримають усі. У наукових пенсіонерів може не бути підвищення, тому що це спеціальні пенсії. Також може не відбутися підвищення інших спеціальних пенсій  депутатам, прокурорам. Військовим підвищення буде з січня 2018 року.

Микола Шамбір також відповів у ході дискусії на запитання журналістів щодо неспівмірності знецінення пенсій через падіння курсу гривні та рівень підвищення.

За словами заступника міністра, одним законом всі питання все одно вирішити не вдасться. Крім того, й надалі триватме індексація пенсій. Шамбір також зауважив, що рівень пенсій суттєво залежить від рівня заробітної плати, і її зростання також відбиватиметься на зростанні пенсій.

— Подальша індексація вирішуватиме проблему через знецінення гривні. Але важливий і рівень зарплати: не можуть бути високі пенсії в країні, доки у ній один з найнижчих показників реальної зарплати у Європі. Наскільки зростатиме економіка і зарплата, настільки збільшуватиметься і пенсія для пенсіонера.

Як повідомляло QHA, раніше міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що до кінця року буде вирішене питання із перерахунком пенсій пенсіонерам-ВПО, які переїхали на підконтрольну Україні територію. Водночас питання з перерахунком пенсій пенсіонерам, що проживають в окупації, поки взагалі не вирішене.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який фактично активує пенсійну реформу в Україні, набув чинності 11 жовтня ц.р. В Україні — 11,7 млн пенсіонерів. Перерахунок пенсій торкнувся 10,2 мільйона з них. Для виплати оновлених пенсій у жовтні додатково було спрямовано 6,5 мільярдів гривень. У жовтні Пенсійний фонд профінансував пенсії на 29,1 млрд грн.

 

QHA