КИЇВ (QHA) -

Сьогодні починає діяти угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, яка дозволить українським експортерам та імпортерам понад 90% товарних позицій поставляти до і з Канади без мит.

Нагадаємо, що переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Україною і Канадою велися протягом понад 5 років, однак були активізовані лише у вересні 2014 року. В підсумку угода про запровадження зони вільної торгівлі між Україною та Канадою була підписана у липні 2016 року.

Як раніше заявляла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська, Україна має намір протягом п'яти років збільшити експорт в Канаду у 10 разів.

Зокрема Україна сподівається на розширення з Канадою оборонного співробітництва у вигляді зростання імпорту з Канади необхідних комплектуючих на вигідних умовах. Українські експортери, у свою чергу, планують наростити поставки в Канаду соняшникової олії, кондитерських виробів і шоколаду, алкогольних напоїв і пива, одягу, а також металургійної та хімічної продукції.

За прогнозами українського уряду, завдяки лібералізації торгівлі з Канадою Україна може збільшити свій експорт на 3,5%.

Як повідомляло раніше QHA, до кінця поточного року буде підписана і почне діяти Угода про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною.

ФОТО: інтернет

QHA