КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 4 липня, під час прес-конференції в ІА «Інтерфакс-Україна» голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак розповів про те, що за допомогою незалежного аудитора в цій фінустанові знайдені порушення на 133 млрд грн, повідомив кореспондент QHA.

— Порушення з боку колишнього менеджменту мали системний характер, і матеріали перевірок аудитора направлені до Генеральної прокуратури. ГПУ сьогодні вперше відкрила кримінальні справи за ст. 218 і 220 доведення банку до неплатоспроможності, заявив Шлапак.

Шлапак уточнив, що мова йде про видані у жовтні-листопаді 2016 року кредити на суму 133 млрд грн, які отримали 36 компаній. За їхній рахунок були погашені кредити 193-х інших позичальників банку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави.

Нацбанку надавалися недостовірні дані з непокритого кредитного ризику і несформованих резервів, а позичальники не перевірялися на зв'язаність, їхнє фінансове становище штучно завищувалося, уточнив глава правління ПриватБанку.

Він також прокоментував чутки про свій можливий перехід у Нацбанк, уточнивши, що не готовий ставати главою Національного банку України.

Я не готовий сьогодні очолити Національний банк і не хочу цього робити. Мені таких пропозицій не надходило,  зазначив Шлапак.

Як раніше повідомляло QHA, обов'язки глави НБУ з 10 травня виконує перший заступник Валерії Гонтаревої Яків Смолій. Олександр Шлапак є главою правління ПриватБанку з грудня 2016 року до кінця липня 2017 року. До цього він був міністром фінансів України.

Нагадаємо, в січні 2017 року головою наглядової ради ПриватБанку був обраний легендарний турецький банкір Енгін Акчакоча, який свого часу допоміг Туреччині подолати фінансову кризу, а сьогодні допомагає відновити найбільший системний банк України.

ФОТО: інтернет

QHA