МОСКВА (QHA) -

Консорціум інвесторів набуває 100% акцій ПАТ «Сбербанк» (Україна), яке є дочірнім банком ПАТ «Сбербанк России». Про це повідомляється на офіційному сайті Сбербанку.

— У консорціум увійдуть Норвік Банк (Латвія) і білоруська приватна компанія, - повідомляється на сайті.

Договір про купівлю-продаж був підписаний 27 березня. Затвердження передачі активів відбудеться після схвалення угоди державними регуляторами Латвії та України.

Нагадаємо, 7 березня глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Національний банк України повинен негайно відреагувати на визнання Сбербанком РФ документів проросійських терористичних формувань на Донбасі. Він зазначив, що за обслуговування клієнтів з документами так званих «ДНР» і «ЛНР» для компанії, що працює в Україні, санкції мають бути введені негайно.

10 березня санкції стосовно Сбербанка були схвалені урядом, а 16 березня указ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо ряду юридичних осіб з РФ підписав президент України Петро Порошенко.

21 березня президент Сбербанку Герман Греф заявив про те, що фінансова організація перебуває ву пошуку «максимально швидких варіантів» відходу з ринку України. Глава правління банку згадав про масові акції протесту проти діяльності російських фінансових структур в Україні. На думку Грефа, має місце «повне потурання з боку правоохоронних структур України».

ФОТО: інтернет

QHA