ВАШИНГТОН (QHA) -

2017 рік став найбільш кровопролитним з початку конфлікту на Донбасі, тому тиск на Росію треба зберігати.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

— Дуже важливо, щоб вони (санкції) залишалися в силі, поки існують причини, через які їх ввели. Ключовою умовою є виконання Мінських угод, їхній провал є сильною мотивацією. Дуже важливо, щоб США і Європа були єдині у своїй позиції з цього питання, — сказав він.

Волкер назвав помилковими твердження, що конфлікт на сході України послабився. Він також вказав на той факт, що "2017-й був найжорсткішим роком. Кількість порушень перемир'я зросла, кількість загиблих мирних жителів найвища з початку боїв".

 Треба зберігати тиск. Росіяни повинні змусити свої сили дотримуватися перемир'я і відвести зброю. Ми прагнемо досягти домовленості, за якою Москва відводить свої сили і дозволяє блакитним шоломам ООН зайняти позиції для забезпечення безпеки, сказав представник США.

Що ж стосується питання окупації Криму, то, за його словами, "це довгострокова проблема".

Ми не можемо визнати анексію. Я не думаю, що Росія незабаром погодиться повернути Крим, тому нам потрібна тривала політика невизнання і збереження санкцій, заявив Волкер.

Нагадаємо, Курт Волкер розраховує зустрітися наступного місяця з помічником президента РФ Владиславом Сурковим для проведення нового раунду переговорів із врегулюванню ситуації на сході України.

Він повідомив, що зустріч із Сурковим "має відбутися у липні", проте пізніше його помічник уточнив, що спецпредставник мав на увазі січень.

Джерело: La Stampa

QHA