БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У понеділок Рада Європейського союзу затвердила тимчасові торгові преференції для України, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на прес-реліз Ради ЄС.

— Сьогоднішнім рішенням ми дозволяємо експортувати більше українських продуктів до ЄС. Наш обов'язок — підтримувати Україну і зміцнювати наші економічні та політичні зв'язки, у тому числі і на тлі тривалого конфлікту, — заявив Свен Міксер, міністр закордонних справ Естонії.

Дані заходи набудуть чинності до кінця вересня і будуть застосовуватися протягом трьох років.

Як повідомляло QHA, преференції для експорту деяких видів української продукції на ринки Євросоюзу, схвалені Європарламентом, стали швидше символічним жестом підтримки України в умовах складної економічної ситуації в країні.

Нагадаємо, що 4 липня Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні додаткові торгові преференції. Зокрема, встановлені такі річні квоти: для меду — 2,5 тис. т, томатів оброблених — 3 тис. т, пшениці — 65 тис. т, кукурудзи — 625 тис. т, ячменю — 325 тис. т.

Преференції будуть введені на строк до трьох років в якості доповнення до Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

ФОТО: інтернет

QHA