БЕЛГРАД (QHA) -

Розвиток економічних проектів у Чорноморському регіоні не може здійснюватися у зв'язку із військовою агресією Росії стосовно України і Грузії. Про це заявив посол України у Сербії Олександр Александрович на засіданні 35-ї Ради міністрів ОЧЕС. Текст виступу був опублікований на сайті Міністерства закордонних справ України.

— Україна завжди сприймала ОЧЕС як організацію, яка перетворить Чорноморський регіон на зону миру, стабільності і процвітання на основі конструктивного і плідного співробітництва у найширших сферах економічної діяльності.

Проте як може ОЧЕС сприятиме економічному співробітництву, коли одна з її держав-членів кричуще порушує положення Статуту ОЧЕС, порушуючи загальновизнані принципи і норми міжнародного права, порушуючи права людини і основні свободи, при цьому загрожуючи безпеці і стабільності своїх сусідів?

Коли ви запитаєте ваших партнерів, які зібралися навколо столу, чому наша Організація є неефективною і застійною, вони зазвичай відповідають: бо існує дуже багато невирішених конфліктів у цій галузі. І коли ви подивіться на витоки і головних дійових осіб всіх цих конфліктів і запитайте знову, хто є загальним деструктивним агентом, хто стоїть за всіма цими конфліктами, то отримаєте очевидну відповідь — Москва.

За всі минулі роки і на різних територіях  в Абхазії, Південній Осетії, Придністров'ї, Нагірному Карабаху, а тепер і у Криму та частини Східної України  скрізь одна і та сама картина, та сама сила, яка є основним порушником всіх можливих правил і головною перешкодою для успішного розвитку нашого регіону. І всякий раз, коли ми намагаємося заспокоїти агресора в надії, що він нарешті зупиниться на якомусь етапі, він продовжує забирати все більше і більше.

За цих умов як ми можемо приступити до проведення кільцевої автомагістралі навколо Чорного моря та проведення морських магістралей, коли вони мають проходити через всі ці невизнані анклави і окуповані території?

Або до здійснення туристичних круїзних проектів, що включають в себе участь окупованого Криму?

Або до роботи над спільними проектами з енергетики, коли Росія краде українські запаси нафти і газу та перетворює Крим на високомілітарізовану зону, тепер, ймовірно, і з ядерною зброєю?

Як ми можемо говорити про регіон процвітання, коли українців і кримських татар щодня переслідують, кидають до в'язниць, вбивають або депортують з Криму?

Як ми можемо перевозити наші вантажі через Донбас, не «спотикаючись» про приблизно 8000 військовослужбовців російських Збройних сил, 30000 проросійських найманців, 600 російських танків, 1000 артилерійських систем, 1500 бронемашин і 400 ракетних пускових систем?

Пані та панове, наша Організація може мати економічний характер, але вона заснована на фундаментальних демократичних цінностях міжнародного права і прав людини. У той момент, коли ми погодимося продати ці цінності за економічну вигоду, впаде весь кістяк Організації. Я закликаю всіх нас використовувати час до початку саміту ОЧЕС наступного року, щоб відреагувати на ці питання, з тим, щоб ми вирішували наявні проблеми за допомогою ефективних рішень, які перетворять ОЧЕС на успішну ініціативу,  сказано у виступі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 9 грудня російська делегація в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) заблокувала майже всі ініціативи щодо врегулювання кризи в Україні на засіданні Ради міністрів ОБСЄ.

ФОТО: інтернетзастійною, вони зазвичай відповідають: бо існує дуже багато невирішених конфліктів у цій галузі. І коли ви подивитеся на витоки і головних дійових осіб всіх цих конфліктів і запитаєте знову, хто є загальним деструктивним агентом, хто стоїть за всіма цими конфліктами, то отримаєте очевидну відповідь  Москва.

 

За ц

QHA