КИЇВ (QHA) -

Американська компанія Avellana Gold розробила проект з видобутку золотої та золото-поліметалічної руди на Закарпатті, в який планує інвестувати близько 100 млн доларів, повідомляє «Економічна правда» з посиланням на Держгеокадастр.

Компанія планує розробити нову інфраструктуру і стратегію розвитку Мужіївського родовища з використанням сучасного обладнання.

Стара інфраструктура Мужіївського родовища обмежувала можливості рудника — обсяг видобутку сягав 120 тис. т на рік.

Сьогодні ж інвестори планують організувати високоефективне виробництво на тривалу перспективу з річним обсягом видобутку 500 тис. т.

Для цього Avellana Gold планує включити в розробку одночасно і золоті, і золото-поліметалічні руди. По суті, це буде нова стратегія видобутку.

Головою компанії є Брайан Саваж голова ради директорів Pioneer Management LLC, приватної компанії, яку він заснував 2009 року для надання консультацій та інвестування у проекти і компанії зі сфери природних ресурсів.

Українське представництво Avellana Gold очолює Микола Гожик, який раніше був головним інженером ТОВ «Закарпатполіметали».

Як повідомлялося 2014 року, ліцензією на видобуток на Мужієвському золоторудному родовищі володіла «Карпатська рудна компанія», яку контролював донецький бізнесмен Валерій Бредихін, партнер екс-глави МВС часів Януковича Віталія Захарченко.

Однак того ж 2014 року компанія перереєструвалася і стала приватним акціонерним товариством, не змінивши назви. Новим власником, згідно з реєстром, стала «Авеллана Голд ЛТД», зареєстрована у Нью-Йорку.

Як повідомляло агентство «Інтерфакс-Україна», Avellana Gold купила «Карпатську рудну компанію» 2016 року. Подробиці угоди не розголошувалися.

У квітні 2017 року «Українські новини» повідомляли, що Avellana Gold підготувала звернення до Генпрокуратури з проханням розібратися з інформаційними атаками навколо Мужіївського родовища. За словами гендиректора Саважа, йдеться про звинувачення у нібито зв'язках з екс-міністром внутрішніх справ Захарченком, а також у незаконності придбання компаній, що мають спецдозволи на видобуток золота в регіоні.

Інвестор запевняє — жодних контактів з колишніми можновладцями не мав і не має, а угода, яка уклала «Avellana Gold» з купівлі «КРК», повністю відповідає законодавству.

Мужіївське родовище — єдине дієве рожовище в Україні з видобутку золота. На сьогодні там перебуває 55 т золота, 1 млн т цинку і свинцю розвіданих запасів. У грошовому еквіваленті — майже 3,8 млрд доларів.

Також на території родовища розташоване сховище відпрацьованої породи. У цьому сховищі вже є 1 т видобутого золота і 4,5 т срібла. Якщо перевести це на гроші, мова йде про 32 млн і 3 млн доларів відповідно.

ФОТО: інтернет

QHA