КИЇВ (QHA) -

З початку року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)  склали 130 млрд грн, що  на 40% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час презентації дослідження «Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва в Україні», яке провели Федерація роботодавців України за допомогою Міжнародної організації праці та участі Українського центру соціальних реформ.

Розенко підреслив, що рішення щодо зниження ставки ЄСВ (з січня 2016 року вона була знижена до 22%) та про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн, яке відбулось торік, вже принесли позитивні результати у вигляді зростання доходів державного бюджету.

— Приємно, що на сьогодні ми вже відчуваємо певні позитивні сигнали від економіки, які дають позитивні сигнали на майбутнє. Важке рішення щодо зниження ставки ЄСВ плюс підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн дало суттєве зростання доходів держбюдюджету.

Водночас, бізнес по-різному оцінив вплив на свою роботу цих двох кроків влади.  Як вказано в дослідженні, з двох тисяч опитаних роботодавців, 55,3% позитивно оцінили зменшення ЄСВ. Водночас, вплив збільшення мінімальної заробітної плати на розвиток бізнесу позитивно оцінили лише 26%, тоді як негативну оцінку дали 40,8% опитаних.

За словами Розенка також не справдились прогнози скептиків, що підвищення мінімальної заробітної плати може спричинити зростання безробіття. За його словами, навпаки, цього року спостерігається деяке зниження офіційно зареєстрованного рівня безробіття – на 60 тисяч осіб.

Віце-прем’єр-міністр також відзначив, що поступово зростає валовий внутрішній продукт, хоча темпи його зростання не такі високі, як того хотіли б урядовці.

Говорячи про необхідність наздогнати хоча б довоєнні показники, Розенко водночас, порадив враховувати той фактор, що країна перебуває в стані війни, яка суттєво вплинула і продовжує негативно впливати на економічне зростання.

— Наше першочергове завдання — наздогнати те що, ми з об'єктивних причин втратили, почиаючи з 2014 року. Я не з тих, хто списує все на фактор війни, але саме війна стала основним фактором дестабілізації фінсектору та економіки в цілому.

Розенко також позитивно оцінив прийняття парламентом в першому читанні законопроекту «Про приватизацію в Україні». На його думку, запровадження більш прозорих механізмів приватизації та залучення ефективного власника, зокрема, дозволить зменшити рівень корупції. А саме зниження корупції є бажаним результатом роботи, який поставив собі уряд, і якого від нього очікує бізнес.

— Можемо говорити, що маємо стовідсоткову підтримку /від бізнесу/ в тому, що стосується викорінення корупції, хабарництва в державному секторі, і це стосується, в першу чергу, державних підприємств. І мені приємно відзначити, що ВР підтримала в першому читанні приватизаційний закон. Я думаю, що ефективний власник — це є найкращий механізм для боротьби з корупцією.

Як повідомлялось, у жовтні п.р. надходження ЄСВ склали 15,6 млрд грн, що на 4,6 млрд грн більше, ніж торік. У Державній фіскальній службі також заявляли, що саме зростання надходжень від ЄСВ дозволило достроково – з 1 жовтня підвищити пенсії.

QHA