АНКАРА (QHA) -

Ізмірська компанія Altınyağ (Алтиняг), яка виробляє рослинне масло і є одним з найбільших промислових підприємств Туреччини і Європи, одноголосним рішенням керівництва була продана компанії Sodrugestvo Group за 34 млн дол.

Власником компанії Sodrugestvo Group ("Співдружність"), главою Ради директорів є Олександр Луценко, колишній офіцер російської армії. Після звільнення з лав Збройних Сил РФ у 1994 році, 57-річний Луценко зі статками 1,6 млрд доларів став одним з найбагатших людей у Росії.

Група «Співдружність» займається переробкою соєвих бобів і ріпаку, закупівлею зернових і олійних культур. У Sodrugestvo Group є фабрики у Росії, Бразилії та Данії.

Ще у листопаді 2017 року, між Altınyağ і Sodrugestvo Group була досягнута домовленість про продаж Ізмірської компанії росіянам, було написано Лист про намір (лист, де покупець повідомляє про свої наміри купити компанію).

Як повідомляє кореспондент агентства DHA, виконавчий директор Altınyağ Мехмет Нуреддін Чевік, висловлюючи подяку власникам акцій, які виставили на продаж компанію, повідомив:

— Ми дякуємо власникам акцій, які ухвалили рішення укласти Лист про намір. Ми віримо, що процес продажу компанії пройде успішно і у терміни. У зв'язку із цим, я хотів би зазначити наступне: Угода, яку ми здійснюємо — це продаж наших активів компанії Sodrugestvo, проте марка Altınyağ буде продовжувати жити. Ми плануємо продати на зовнішні ринки наші фабрики з виробництва рафінованої олії, вершкового масла, — повідомив він.

За його словами, холдинг Artı Yatırım Holding у 2012 році придбав Altınyağ.

— Завдяки цьому були вкладені інвестиції у розмірі 20 млн доларів протягом 4 років, як результат була модернізована наша велика фабрика. Після цього виробничі потужності нашої фабрики збільшилися: ми змогли виробляти 400 тонн масла щодня, — повідомив він.

Altınyağ і компанія "Співдружність" у 2015 році підписали комерційний договір на суму 4 млн доларів, а у 2017 році — на суму у 16 млн доларів.

Нагадаємо, вчора заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська повідомила про те, що Києву вдалося домогтися прориву, що стосується переговорів щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

QHA