МОСКВА (QHA) -

Дочірня структура «Ростеху» «Технопромекспорт», яка купила газові турбіни виробництва Siemens у спільного підприємства німецької компанії і «Силових машин», підтвердила факт їх модернізації та поставки до окупованого Криму в обхід санкцій.

Про це йдеться в повідомленні «Технопромекспорт», передає російське видання РБК.

У компанії заявили, що не отримували від Siemens пропозицій зі зворотного викупу турбін. У зв'язку з банкрутством «дочка» «Ростеху» в 2016 році сама «офіційно» пропонувала німецькій компанії викупити турбінні установки, але Siemens від пропозиції відмовилася, відзначається в повідомленні. У зв'язку з цим «турбіни були продані іншій компанії», після чого «пройшли модернізацію» і були «специфіковані за характеристиками під проект».

Представник «Технопромекспорту» заявив, що мова йде про будівництво електростанцій в окупованому Криму. Процес постачання турбін в анексований Крим у «Технопромекспорті» описали так:

— При цьому використане російське ноу-хау, закуплено додаткове обладнання. Компанія зазнала витрат на транспортування, установку обладнання і сертифікацію.

Нагадаємо, в обхід санкцій ЄС до Криму були поставлені турбіни виробництва німецького концерну Siemens, які Росія планує використовувати для нових кримських ТЕС.

Як повідомляло QHA, посли країн Євросоюзу 26 липня в Брюсселі погодилися розширити антиросійський список санкцій після скандалу з газовими турбінами Siemens, завезеними в окупований Крим всупереч санкціям і контрактам.

ФОТО: інтернет

QHA