КИЇВ (QHA) -

"Газпром" домагається того, щоб Стокгольмський арбітраж у рамках судового розгляду між російським газовим монополістом з НАК "Нафтогаз України" не ухвалював жодного рішення щодо об'ємів постачання газу на окуповані території.

Про це заявив журналістам головний комерційний директор держхолдингу Юрій Вітренко.

— "Газпром" каже, що не треба приймати ніякого рішення щодо обсягів газу, поставленого на окуповані території. Ми, в свою чергу, говоримо, що будь-які розрахунки  це ціна, помножена на обсяг, не знаючи обсягів, не можна сказати, хто і кому що винен,  зазначив він.

За його словами, "Газпром" виставляє рахунки "Нафтогазу України" з сумами, які вимагає сплатити за поставку газу в окуповані райони Донбасу, однак Україна цих об'ємів не контрактувала.

Будь-які платежі "Газпром" може зарахувати як оплату за поставки в ОРДЛО для нас це неприпустимо, зазначив він.

Наразі претензії "Газпрому" щодо поставок в ОРДЛО складають близько 1,3 млрд доларів.

Раніше російський "Газпром" у третьому кварталі 2017 року поставляв газ в окуповані райони Донецької та Луганської областей за середньою ціною $ 239,4 за тис. куб. м, тоді як реверсний газ з Європи в зазначений період Україна купувала не дорожче $ 214,5 за тис. куб. м.

Нагадаємо, раніше "Нафтогаз України" подав позов проти Росії в Міжнародний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі з вимогою відшкодувати 5 млрд дол. збитків, яких зазнала компанія в результаті незаконного захоплення Росією активів «Нафтогазу» в анексованому Криму.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA