МОСКВА (QHA) -

Російський «Газпром» прискорює будівництво трубопроводу «Турецький потік» через побоювання, що екстериторіальні санкції, запропоновані США, у кінцевому підсумку «поставлять хрест» на цьому проекті, пише Forbes.

У російських ЗМІ раніше повідомлялося, що до середини липня по дну Чорного моря прокладено вже близько 15 миль трубопроводу.

Нагадаємо, «Турецький потік» — проект газопроводу для експорту газу з Росії через Чорне море до Туреччини (перша нитка) і країн Південної та Південно-Східної Європи (друга нитка). Одна з основних цілей газопроводу — припинення поставок газу до Туреччини через територію України.

Потужність першої і другої ниток «Турецького потоку» складе по 15,75 млрд куб. м кожна. Протяжність морської ділянки — понад 900 км. Будівництво, яке веде швейцарська Allseas, розпочате в червні 2017 року.

«Газпром» поспішає, оскільки висока ймовірність, що нові антиросійські санкції, які скоро почне розглядати Сенат США, ускладнять реалізацію російських газових проектів, адже в законопроекті окремо згадуються саме експортні газопроводи. Зокрема, передбачається введення великих штрафів для європейських компаній, які співпрацюють з РФ у нових проектах. Таким чином, обмеження торкнуться поставок продукції та фінансування для проекту «Північний потік-2», який росіяни сподіваються реалізувати у Балтійському морі.

А ось «Турецький потік» у законопроекті не фігурує. Поки що. Тому «Газпром», очевидно, буде намагатися максимально прискорити прокладку труб по дну Чорного моря. Втім, це не робить даний проект менш ризикованим, адже ні основний споживач (Туреччина), ні потенційні споживачі в Європі поки не дали РФ чітких гарантій щодо обсягів закупівлі газу. Туреччина вже у 2018 році отримає імпортний газ по трубопроводу TANAP з Азербайджану, що дозволить їй диктувати умови в угоді з «Газпромом».

Як повідомляло QHA, 17 липня у німецькому Штральзунде почалися слухання за проектом газопроводу «Північний потік-2», які стануть частиною отримання дозвільного посвідчення на будівництво трубопроводу.

ФОТО: інтернет

QHA