МОСКВА (QHA) -

Тристоронніх перемовин між Україною, Росією і Єврокомісією на газову тематику не планується. Про це сьогодні, 6 березня, заявив журналістам міністр енергетики Росії Олександр Новак.

— Тристоронніх перемовин не планується, тому що усі судові розгляди йдуть на основі контрактів і взаємовідносин між комерційними організаціями, тобто, між Газпромом і Нафтогазом. Усі ці питання мають бути врегульовані між цими компаніями, — сказав він.

Нагадаємо, 28 лютого «Нафтогаз» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, згідно з яким «Газпром» зобов'язали виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ, «Газпром» залишився винен українській компанії 2,56 млрд дол. У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржать його. 1 березня «Газпром» відмовився від своїх зобов'язань з постачання у березні в Україну газу і повернув «Нафтогазу» внесену передоплату.

У Кабміні з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС запровадили режим економії газу протягом декількох днів. 2 березня в «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання діючих контрактів з «Нафтогазом». У свою чергу «Нафтогаз», на фоні відмови «Газпрому» поставляти в Україну в березні раніше законтрактовані обсяги газу, уклав контракт на поставку 60 млн куб м газу з польською компанією PGNiG. Контракт дійсний до кінця березня 2018 року, але може бути пролонгований.

QHA