МОСКВА (QHA) -

Арбітражний суд Москви відмовив у позові німецькому концерну Siemens щодо повернення турбін, які були відправлені до Криму.

Таким чином, позов Siemens до російському партнеру «Технопромекспорт» був відхилений.

Суд також відмовив «Технопромекспорту» у зустрічному позові про визнання недійсними пунктів контракту з Siemens, які забороняли поставки турбін до Криму в обхід санкцій Євросоюзу.

У своєму зверненні позивач заявляє про те, що факт порушення контракту з компанією Siemens «Технопромекспорт» ще не встановлено в судовому порядку, оскільки Арбітражний суд Москви ще не виніс свого вердикту, а слухання тривають.

Нагадаємо, на початку липня розгорівся скандал навколо поставок газових турбін німецького концерну Siemens в обхід санкцій Європейського Союзу до окупованого Криму.

У Siemens заявили, що дві газотурбінні установки доставили на територію окупованого Криму без повідомлення компанії. РФ заперечувала факт таких поставок, але згодом «Технопромекспорт» (дочірня структура російської корпорації «Ростех»), яка купила газові турбіни Siemens у спільного підприємства німецької компанії та «Силових машин», підтвердила факт їхньої поставки до Криму після модернізації.

Нагадаємо, 30 жовтня Апеляційний господарський суд у Москві відмовився заарештовувати газові турбіни Siemens, які знаходяться в окупованому Росією Криму.

Таким чином, суд залишив в силі рішення першої інстанції.

У своєму позові компанія Siemens вимагала заарештувати і зупинити монтаж своїх газових турбін на території анексованого півострова.

QHA