МОСКВА (QHA) -

Російські танкери постачали морем паливо до Північної Кореї мінімум тричі за останні місяці.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела в органах безпеки.

Постачання Росією палива до КНДР, за даними першого джерела, відбувалося у жовтні і листопаді цього року. Відвантаження здійснювалася морем, кораблі КНДР йшли прямо з Росії у свою економічну зону.

— Російські судна неодноразово порушували санкції щодо перевезення нафтопродуктів, — повідомило джерело на умовах анонімності.

Друге інформоване джерело підтвердило існування російської торгівлі паливом з Північною Кореєю, проте заявило, що не має ніяких доказів участі РФ в останніх постачаннях палива (у жовтні і листопаді — ред.).

Міністерство закордонних справ Росії і митна служба РФ відмовилися коментувати цю інформацію. А власник одного з судів, якого звинуватили у контрабанді нафти КНДР, заперечує подібну діяльність.

Ще у вересні цього року Reuters заявляло, що не менше 8 північнокорейських танкерів з паливом вирушили з Росії до Північної Кореї, хоча повинні були відправитися до інших пунктів призначення.

QHA повідомляло, що президент США Дональд Трамп заявив, що Китай «попався на гарячому», нібито підтримуючи поставки нафти до КНДР.

Джерело: Reuters

QHA