КИЇВ (QHA) -

Міністр соціальної політики України Андрій Рева на власному досвіді переконався в тому, що для створення профспілкового руху необхідно бажання і активність самих робітників.

— Я сам був головою профспілки. Ми страйкували двічі і підписували колективну угоду з міськвиконкомом міської ради, після чого нам підвищували всі виплати, які за законом були дуже низькими, тому нам доплачували з міського бюджету. У нас профспілки такі ж, як люди, які ними керують. Тобто якщо люди активні, то вони ніколи не терпітимуть на чолі профспілки інертної людини. Вони його знімуть і виберуть іншого главу, і ніхто їм у цьому не завадить, поділився він з кореспондентом QHA.

На його думку, в Україні слабкий профспілковий рух, тому що люди, які повинні боротися за підвищення зарплати, за поліпшення умов праці, часто здаються і виїздять з країни або шукають іншу роботу. Українці частіше «голосують ногами», ніж об'єднуються для того, щоб відстоювати свої права.

Андрій Рева також вважає, що часи дешевої робочої сили минули, тому що будь-який роботодавець хоче найняти кваліфікованого робітника, якому зобов'язаний буде платити високу зарплату. Тому уряду, як органу влади, необхідно зробити так, щоб виплачувалися податки і внески до Пенсійного фонду України.

— Ми, до речі, у тристоронньому форматі постійно ведемо діалог зі спільним представницьким органом роботодавців та профспілками. Минулого року ми підписали генеральну угоду, яка не підписувалася п'ять років. Зараз ми плануємо переглядати деякі її положення і підвищувати певні норми, що стосуються оплати праці. Це вічний процес, який ніколи не закінчується,  наголосив Андрій Рева.

QHA