ВАРШАВА (QHA) -

Російський газопровід "Північний потік-2" є небезпечним для Польщі.

Про це заявив новий прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Він зазначив, що газопровід між Росією і Німеччиною може усунути з газового ринку Україну. У той же час, він дуже небезпечний і для самої Варшави.

— Це проект, який одночасно зміцнює зв'язки Німеччини з Росією. Це проект, який призведе до того, що Польща знову опиняється під впливом цінового диктату російського "Газпрому". Тому, серед іншого, дуже добре, що в Щецині був побудований LNG-термінал, сказав Моравецький.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що команда американського держсекретаря Рекса Тіллерсона працює над способом заблокувати будівництво газопроводу «Північний потік-2», повідомляє Washington Examiner з посиланням на чиновника з Держдепу. При цьому видання відзначає, що Німеччина підтримує проект і перешкоджає спробам заморозити проект.

Раніше парламент Данії схвалив закон, в результаті якого прокладка газопроводу «Північний потік-2» через територіальні води королівства може бути заборонена. Відповідно до закону, МЗС країни отримало можливість забороняти будівництво силових кабелів і трубопроводів в територіальних водах Данії, якщо це суперечить зовнішньополітичним інтересам і міркуванням національної безпеки і оборони Данії. Закон набуде чинності 1 січня 2018 року, при цьому він може поширюватися на вже схвалені проекти.

Джерело: Radio Szczecin

QHA