КИЇВ (QHA) -

Якщо "Газпром" не заплатить гроші, то "Нафтогаз" має домогтися арешту активів "Газпрому", заявив на засіданні Ради національної безпеки і оборони президент України Петро Порошенко.

За його словами, "Нафтогаз" може розраховувати на повну підтримку з боку держави і Банкової.

— Дії російського монополіста більше не викликають у нас паніки і не можуть повернути нас в колію патологічної залежності від російського газу, — додав глава держави.

Нагадаємо, російська компанія "Газпром" ухвалила рішення не здійснювати поставки газу НАК "Нафтогаз України" з 1 березня і повернула отриману передоплату, повідомив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв.

Відзначимо, вчора Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 мільярдів доларів на користь "Нафтогазу" в позові про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення рішення Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно. У зв'язку із цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

QHA