МОСКВА (QHA) -

Російська компанія "Газпром" ухвалила рішення не здійснювати поставки газу НАК "Нафтогаз України" з 1 березня і повернула отриману передоплату, повідомив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, "Газпром" дійсно отримав грошові кошти від "Нафтогазу України" в оплату березневих поставок газу.

— Однак, як то кажуть, дороге яєчко до Христового дня. На сьогодні не узгоджено додаткову угоду до діючого контракту з НАК "Нафтогаз України" на поставку газу, необхідну для початку поставок, — сказав Медведєв.

За його словами, в ситуації, що склалася "Газпром", "діючи у сумлінному ключі", повернув у повному обсязі суму, що надійшла від "Нафтогазу України" .

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення постанови Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, повинні були відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно. У зв'язку із цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

QHA