МОСКВА (QHA) -

Російський «Газпром» не збирається найближчим часом припиняти транзит газу через Україну. Про це вчора, 2 березня, заявив офіційний представник компанії Сергій Купріянов.

— Якби це було так, ми б так прямо сказали, — повідомив Купріянов, відповідаючи на запитання про те, чи означає початок процедури розірвання контракту з Нафтогазом у Стокгольмському арбітражі негайне припинення транзиту через Україну.

Транзит газу через Україну продовжиться, оскільки для розриву контрактів необхідно пройти через юридичний процес.

Раніше президент заявив, що контрактами між "Нафтогазом" і "Газпромом" не передбачено право їхнього розірвання в односторонньому порядку.

Порошенко закликав українців зменшити на декілька днів споживання тепла в своїх будинках, про що повідомив на сторінці у Facebook, коментуючи відмову "Газпрому" виконувати постанову Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 мільярда доларів на користь "Нафтогазу" за позовом про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення постанови Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

Джерело: РБК

QHA