КИЇВ (QHA) -

Контрактами між "Нафтогазом" і "Газпромом" не передбачено право їхнього розірвання в односторонньому порядку. Про це написав сьогодні, 2 березня, президент України Петро Порошенко.

— Контрактам між "Нафтогазом" і "Газпром" не передбачено право їхнього розірвання в односторонньому порядку, і подібні заяви "Газпрому" можуть пояснюватися тільки небажанням виконувати свої контрактні зобов'язання, — написав він.

Раніше Порошенко закликав українців зменшити на декілька днів споживання тепла в своїх будинках, повідомив глава держави на своїй сторінці у Facebook, коментуючи відмову "Газпрому" виконувати постанову Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 мільярда доларів на користь "Нафтогазу" за позовом про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення постанови Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

QHA