КИЇВ (QHA) -

Державне підприємство "НАЕК "Енергоатом" і американсько-японська компанія Westinghouse уклали угоду про продовження терміну дії договору, який передбачає продовження поставок ядерного палива для семи українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років.

Про це повідомляється на офіційній сторінці підприємства у Facebook.

Як наголошується у повідомленні, в рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела — російської компанії "ТВЕЛ", держкомпанія "Енергоатом" у квітні 2014 року уклала договір з американсько-японською компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі у Швеції.

Коментуючи угоду, президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський нагадав, що державна компанія є єдиною компанією у світі, яка експлуатує реактори дизайну ВВЕР 1000 і повністю диверсифікує джерела поставок ядерного палива для реакторів цього типу.

Задля досягнення цієї мети ключову роль зіграла співпраця з компанією Westinghouse, зазначив він.

У свою чергу президент і головний виконавчий директор компанії Westinghouse Хосе Еметеріо Гутьєррес зазначив, що продовження договору зміцнює роль компанії Westinghouse як стратегічного партнера "Енергоатому" і демонструє здатність підтримувати Україну в енергетичній диверсифікації.

Той факт, що згідно з умовами договору ми будемо отримувати деякі компоненти палива від українського виробника, ще більше зміцнить відносини між компанією Westinghouse і Україною, зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Корпорація приватних закордонних інвестицій (OPIC) виділила близько 250 мільйонів доларів на підтримку розробки, будівництва та введення в експлуатацію центрального сховища відпрацьованого ядерного палива.

QHA