КИЇВ (QHA) -

Госпсуд Дніпропетровської області 19 грудня в рамках справи про банкрутство компанії "Дніпроавіа" прийняв до розгляду заяву Приватбанку про визнання його грошових вимог до авіакомпанії на 1,84 млрд грн.

Цей же суд розглядає ще одну справу — за позовом ПриватБанку до "Дніпроавіа" про стягнення 444 млн грн заборгованості за кредитним договором від 21 січня 2014 року.

Зазначимо, що 30 березня минулого року Господарський суд Дніпропетровської області своїм рішенням задовольнив позов Фонду держмайна і розірвав договір купівлі-продажу від 28 серпня 2009 року акцій компанії "Дніпроавіа" (94,572% статутного капіталу товариства), який був укладений між ФДМУ і ТОВ "Галтера" (пов'язують із групою Приват).

Згідно з рішенням суду, акції "Дніпроавіа" мають бути списані на користь держави. Свої позовні вимоги ФДМУ обгрунтовував неналежним виконанням умов договору купівлі-продажу з боку ТОВ "Галтера" (йшлося про невнесення обіцяних інвестицій на 882 млн грн). Судові суперечки у цій справі тривають.

В рамках справи про банкрутство "Дніпроавіа" про свої грошові претензії до цієї компанії заявили також ТОВ "Галтера" (545,9 млн грн); Міжнародний аеропорт "Дніпропетровськ" (598,8 млн грн), засновником якого є сама ж компанія "Дніпроавіа"; підприємство "Дніпроазот" (42,2 млн грн), пов'язане з "приватівцями"; ТОВ "Сентоза ЛТД" (105,6 млн грн), серед кінцевих бенефіціарів якого, за даними держреєстру, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ПриватБанк має намір призначити на посаду голови правління банку громадянина Чехії Петра Крумханзля.

Нагадаємо, 19 грудня 2017 року Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів колишніх керівників ПрАТ ПриватБанк Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, можливо, ними контролюються.

Джерело: finbalance

QHA