ХАРКІВ (QHA) -

Оглянувши виробничі потужності та продукцію ПАТ «ФЕД», Гройсман провів нараду з керівництвом ХОДА та профільних підприємств, що працюють на оборонну та авіаційну промисловість. В ході огляду виробництва прем'єр-міністр був приємно здивований якістю та затребуваністю продукції харківського підприємства. Після наради з виробничниками і посадовцями, виступаючи перед пресою, прем'єр заявив:

— Вдало пройшла робота з імпортозаміщення. Ми були традиційно прив'язані до економіки, зокрема Російської Федерації, зокрема у літакобудуванні, оборонному комплексі. Сьогодні ми вийшли на повне імпортозаміщення. Загалом це більшість продукції, виробленої на підприємствах в Україні. Також все те, чого нам не вистачає, ми можемо імпортувати в Україну з європейських країн. Але наше завдання полягає в тому, щоб ми максимально, на 100% утворили повний цикл виробництва незалежно від імпорту.

Повертаючись до питань літакобудування в Україні, прем'єр відзначив величезні можливості, які відкриваються перед Україною, що володіє технологіями і виробничими потужностями для повного циклу виробництва літаків.

Варто зазначити, що Гройсман проводить вже другу розширену нараду щодо вітчизняного літакобудування. Вперше прем'єр зібрав кворум щодо стимулювання розвитку українського авіабудування 29 листопада минулого року під час відвідин ДП «Антонов». Після першої наради українським виробникам вдалося домогтися значних успіхів, в першу чергу саме в імпортозаміщенні деталей і агрегатів, які раніше поставлялися з РФ.

QHA