КИЇВ (QHA) -

Український журналіст Андрій Цаплієнко вважає, що російська економіка, яка абсолютно не пристосована до забезпечення нормального існування держави, не матиме змоги утримувати Крим.

За його словами, РФ "тріщить по швах" через міжнародні економічні санкції, і на неї непідйомним тягарем можуть лягти ще й виплати, які присудять міжнародні судові та арбітражні інстанції.

— І в такій ситуації утримувати дотаційний Крим буде все більш і більш важко. Залишиться тільки один вихід: відмовитися від півострова. Але статися це може років за 10–20, — вважає Цаплієнко.

За його словами, півострів вже зараз є фінансовим тягарем для Росії, а через неможливість постачати воду з України, такі галузі, як сільське господарство, вже майже знищені.

— Повернення Криму — це питання політичне, військове, і, перш за все, економічне. Якщо економіка Росії буде слабкою і не витримає внутрішніх і зовнішніх чинників, то Крим дуже легко повернеться в Україну, — резюмує Цаплієнко.

Раніше активіст Українського культурного центру Сімферополя Михайло Батрак приїхавши до Києва розповів, як живеться в Криму після 4 років окупації.

За його словами, анексований півострів має вкрай депресивний вигляд і навіть проросійськи налаштовані громадяни зрозуміли, що отримали зовсім не те, що хотіли бачити і що їм показували по телевізору.

QHA