КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 4 березня, президент України Петро Порошенко заявив, що європейські країни різко збільшили поставки газу Україні.

Про це повідомляється на сторінці глави української держави у Facebook.

Президент зазначив, що часи газового шантажу РФ вже у минулому.

— Сьогодні ми маємо стабільну ситуацію з газопостачанням: маємо достатньо газу в сховищах, газ власного видобутку та імпорт. Ми маємо різке збільшення поставок газу з Європейського Союзу, з Польщі, Словаччини, Угорщини. Увесь дефіцит станом на сьогодні повністю покритий, — заявив він.

Раніше президент України Петро Порошенко, коментуючи відмову "Газпрому" виконувати постанову Стокгольмського арбітражу, закликав українців зменшити на декілька днів споживання тепла у своїх будинках.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 мільярда доларів на користь "Нафтогазу" за позовом про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до оголошення постанови Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується наприкінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

QHA