КИЇВ (QHA) -

Постанова Стокгольмського арбітражу привела до зниження ціни на російський газ для України від 20 до 50 доларів за тисячу кубометрів. Про це заявив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

— Ціна за зміненим контрактом буде істотно нижче ціни за старою формулою. Зараз різниця становить близько $20. Однак ця сума буде коливатися в залежності від сезону. Наприклад, у другому кварталі різниця буде досягати $50. Тому що в теплу пору року ринкові ціни на газ падають. Раніше формула була прив'язана до нафтопродуктів і не відображала ринкові тенденції у Європі, — зазначив він.

Чиновник також повідомив, що зараз вартість російського газу з урахуванням рішення арбітражу, на $ 20–30 нижча вартості "блакитного палива", що закуповується на ринку Німеччини, за рахунок виключення транспортної складової.

Разом з тим, представник Нафтогазу зазначає, що рішення арбітражу зобов'язує закупити за принципом "бери або плати" у Газпрому у 2018 році 4 млрд. куб.м. газу, ці поставки можуть початися з березня.

— Рішення Стокгольмського арбітражу базується на принципі, що ми повинні купувати у росіян половину своїх річних потреб в імпорті, — сказав чиновник.

Раніше повідомлялося, що НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі справу проти російського «Газпрому» щодо газового контракту. Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» за матеріальним принципом «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009–2017 рр.

«Нафтогаз України» домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу у 10 разів, відповідно до фактичної потреби в імпорті газу.

Нагадаємо, «Газпром» добивався того, щоб Стокгольмський арбітраж у рамках судових розглядів між російським газовим монополістом з НАК «Нафтогаз України» не ухвалював жодного рішення за обсягами постачання газу на окуповані території.

«Газпром» виставив рахунки «Нафтогазу України», вимагаючи оплатити поставку газу в окуповані райони Донбасу, однак Україна цих обсягів не контрактувала.

Джерело: ICTV

QHA