КИЇВ (QHA) -

Незаконне будівництво мосту через Керченську протоку Російською Федерацією заважає здійсненню транспортного сполучення України з міжнародними ринками.

Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович.

— Продовження Росією будівництва Керченського мосту значним чином обмежує доставку вантажів в українські порти на Азовському морі. Ці порти є важливими воротами для транспортування українського вугілля, металу і зерна на шляху до важливих міжнародних ринків, сказала Йованович, виступаючи на Міжнародній конференції з морської безпеки у вівторок у Києві.

Вона також зазначила, що незаконна анексія Криму Російською Федерації призвела до втрати Україною 70% свого військово-морського флоту.

Посол додала, що Росія продовжує незаконно використовувати газові родовища України на Чорному морі.

Росія захопила дві українські газові платформи, які продовжують функціонувати у виключній українській економічній зоні, таким чином продовжується крадіжка українського газу, розповіла дипломат.

Йованович уточнила, що українські прикордонники та українські військово-морські сили, а також берегова охорона продовжують працювати над попередженням цих викликів і усуненням їхніх наслідків.

Як відомо, у Федеральному дорожньому агентстві РФ запевняють, що будівництво мосту через Керченську протоку з Росії в окупований нею Крим завершено «більш ніж на 50%».

Нагадаємо, 24 травня Росія оголосила про обмеження параметрів для проходження суден, що прямують з Чорного в Азовське море і навпаки під аркою мосту через Керченську протоку, що призводить до втрат українського експорту.

Адміністрація морських портів України заявляє про зниження на третину вантажопотоку у Бердянському морпорту через будівництво Росією керченського мосту на окупований Крим.

Росія заборонила рух через Керченську протоку всім кораблям, за винятком кораблів і суден Військово-морського флоту РФ, кораблів і судів федеральних органів безпеки РФ.

Через обмеження вантажопотоку через будівництва Керченського мосту Маріупольський порт може залишитися без сполучення із Азією, Африкою та Америкою.

QHA повідомляло, що міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив про те, що незаконне будівництво Керченського мосту треба терміново зупинити, і це можливо тільки під тиском міжнародних партнерів України і додаткових санкцій проти Росії.

Він повідомив, що 27 листопада підняв це питання в Генеральній асамблеї Міжнародної морської організації (ІМО).

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA