КИЇВ (QHA) -

Кожному українцеві зі своїх податків доведеться заплатити 3,5 тисячі гривень за націоналізацію ПриватБанку, пише у своїй колонці на «Економічній правді» директор департаменту фінансової стабільності Національного банку України (НБУ) Віталій Ваврищук.

— ПриватБанк був врятований коштами платників податків середні витрати в розрахунку на кожного українця з урахуванням запланованих додаткових вливань капіталу складають понад 3,5 тисячі гривень, підрахував Ваврищук.

Менеджер НБУ також зазначив, що більшість колишніх кредиторів ПриватБанку це «порожні» компанії, які використовувалися як посередники у ланцюжку передачі фінансування реальним одержувачам кредитних коштів. Реальні одержувачі кредитних коштів  це компанії, пов'язані з колишнім керівництвом ПриватБанку. Національний банк також повідомив, що аудиторська компанія EY не змогла встановити повний обсяг виданих Приватбанком кредитів колишнім власникам.

Як повідомляло QHA, ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року. У Мінфіні та НБУ заявили, що перехід у держвласність був єдиним можливим варіантом порятунку фінустанови, одного з системних українських банків, банкрутство якого могло б дестабілізувати банківську систему країни. Нещодавно ЗМІ повідомили, що найбільший екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський оскаржив націоналізацію банку в суді.

ФОТО: інтернет

QHA