КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко закликав українців зменшити на кілька днів споживання тепла у своїх будинках, повідомив глава держави на своїй сторінці у Facebook, коментуючи відмову "Газпрому" виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

За його словами, "Газпром", програвши Україні у Стокгольмському арбітражі, знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи, щоб дискредитувати Україну.

— Щоб зруйнувати цей сценарій досить на кілька днів зменшити в будинках температуру на один градус. Приєднуючись до цієї ініціативи особисто, я також закликаю всі державні установи зменшити по можливості температуру у приміщеннях. Точно так само прошу громадян на кілька днів прикрутити опалення тільки на один градус, або максимально уникати втрат тепла в будинках, повідомив глава держави.

Порошенко впевнений, що завдяки згуртованості українців "Газпром" і Кремль не зможуть шантажувати Україну.

Раніше глава України на церемонії присяги двох нових суддів Конституційного суду заявив, що Київ зробить все, щоб забезпечити виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду у справі "Нафтогазу України" і "Газпрому".

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 мільярда доларів на користь "Нафтогазу" за позовом про невиконання контракту з транзиту.

Як відомо, "Газпром" 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до винесення рішення Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується у кінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.

За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно. У зв'язку з цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

QHA