КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко заявив, що ціни на електроенергію для населення не мають бути підвищені. Про це він заявив в інтерв'ю українським ЗМІ, відповідаючи на запитання про можливе зростання тарифів на світло з 1 квітня.

Для запобігання стрибка цін, за його словами, потрібні додаткові кроки з боку регулятора, уряду і парламенту.

— Український народ, українські люди не мають платити за ці забаганки, та ціни для населення не мають підвищуватися ... Я сумніваюся, що у квітні — принаймні мені про це нічого невідомо — ця система (впровадження стимулюючого регулювання, RAB-тариф — ред.) буде введена. Думаю, що це вимагає додаткових кроків з боку регулятора, уряду і, можливо, парламенту, — сказав він.

Порошенко зазначив, що в Україні не створено ринок електроенергії і закликав ввести європейські норми.

— Так, треба виконувати ті зобов'язання, які ми брали в Угоді про асоціацію, під яким стоять підписи тих, хто має безпосереднє відношення до Угоди про асоціацію. Це зобов'язання парламенту і уряду, не президента, — додав він.

Раніше Національна комісія, яка здійснює регуляцію у сферах енергетики і комунальних послуг, повідомила, що планує на 26% підняти індикативну ціну вугілля в структурі оптової ринкової ціни на електроенергію у 2018 році.

QHA