ОДЕСА (QHA) -

Україна готова відновити закупівлі природного газу у Росії за умови його дешевизни і прозорості укладення контрактів.

Про це сьогодні заявив президент України Петро Порошенко в ході свого візиту до Одеської області.

— Що сталося протягом останніх двох років? Ми енергетично незалежні. Вони (Росія,  ред.) стукають: може візьмете наш газ? Ні, у нас все добре. Якщо він буде дешевий і чесний, не корупційний,  будь ласка, зазначив він.

Глава держави наголосив, що при дотриманні даних умов влада України готова піти на такий крок "для того, щоб знизити тарифи для наших людей".

Порошенко також зазначив, що "20 років Україна була на "голці" корупції і залежності від російського газу". І тільки рішучими діями, зокрема у міжнародних судах, Україні вдалося забезпечити енергетичну незалежність і справедливі ціни на енергоресурси.

Раніше НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі справу проти російського «Газпрому» щодо газового контракту.

Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» щодо положення «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009-2017 роки. «Нафтогаз України» домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу в 10 разів, відповідно до фактичної потреби в імпорті газу.

Нагадаємо, «Газпром» добивався того, щоб Стокгольмський арбітраж в рамках Судові розгляди між російським газовим монополістом з НАК «Нафтогаз України» не приймав жодного рішення щодо обсягів постачання газу на окуповані території.

«Газпром» виставив рахунки «Нафтогазу України», вимагаючи оплатити поставку газу в окуповані райони Донбасу, однак Україна цих обсягів не контрактувала.

QHA