КИЇВ (QHA) -

Невиконання постанови Стокгольмського арбітражу про компенсацію "Нафтогазу" буде коштувати "Газпрому" 500 тисяч доларів на день. Про це сьогодні, 12 березня, заявив президент України Петро Порошенко на зустрічі з представниками бізнесу.

— Ми виграли кейс з транзиту. 4,6 млрд доларів — це обсяг збитку, який російський Газпром має компенсувати Україні ... Сьогоднішні тези про те, що треба будувати Північний потік – 2 має набагато менше прихильників. І ще є одна важлива деталь: "Газпром" тягне з виконанням суду по виплатах грошей на користь "Нафтогазу" ... Хотів би сказати, що це абсолютно безперспективно, — сказав він.

За його словами, «Газпром» виплатить все до копійки.

— І запевняю вас, що Україна отримає все до копійки. Надано відповідні доручення, розроблені юридичні плани, і ми будемо діяти вже найближчим часом для забезпечення захисту інтересів української держави, — зазначив Порошенко.

Нагадаємо, раніше Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Фредеріка Могеріні заявила, що російський "Газпром" має повністю виконувати свої зобов'язання щодо газових контрактів.

Нагадаємо, 28 лютого «Нафтогаз України» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, згідно з яким «Газпром» зобов'язали виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ «Газпром» залишився винен українській компанії 2,56 млрд дол. У російській компанії не погодилися з постановою арбітражу і заявили, що оскаржать її.

1 березня «Газпром» відмовився від своїх зобов'язань з постачання у березні в Україну газу і повернув «Нафтогазу» внесену передоплату. У Кабміні з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС ввели режим економії газу протягом декількох днів.

2 березня у «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання діючих контрактів з «Нафтогазом». У свою чергу, «Нафтогаз», на фоні відмови «Газпрому» поставляти в Україну у березні раніше законтрактовані обсяги газу, уклав контракт на поставку 60 млн куб м газу з польською компанією PGNiG. Контракт дійсний до кінця березня 2018 року, але може бути пролонгований.

QHA