КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність проаналізувати ефективність дії мораторію на вивезення лісу-кругляка.

Як повідомляє сайт глави держави, про це він сказав на нараді з питань реформування лісового господарства та удосконалення державної екологічної політики під час робочої поїздки в Івано-Франківську область.

Президент наголосив, що різкого зростання завантаження українських деревообробних підприємств у зв'язку із припиненням вивезення кругляка не відбулося.

— Значить, існує тіньовий ринок, який на сьогодні повинен бути закритий,  сказав він.

Порошенко звернувся до представників прокуратури, поліції, лісників та представників місцевого самоврядування з пропозицією сформувати чіткі заходи, встановити чіткі терміни відповідальності і нагадав їм про особисту відповідальність.

— Люди мають відчути, що у нас не просто припинилися незаконні вирубки, а й дуже активно ведеться відновлювальна робота (з відновлення лісів), підсумував глава держави.

QHA повідомляло, що Україна вирішила скасувати заборону на експорт необробленої деревини (ліс-кругляк) 24 листопада 2016 року за підсумками саміту Україна-ЄС. Зокрема представники ЄС заявили, що Петро Порошенко погодився на це в обмін на надання фінансової допомоги від Євросоюзу у розмірі 600 млн євро.

QHA