ДНІПРО (QHA) -

ДП «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» (ПМЗ, Дніпро), один з провідних українських виробників ракетно-космічної техніки, розвиває співпрацю у сфері ракетного двигунобудування з країнами Південно-Східної Азії, і зокрема, Південною Кореєю та Індією.

Як повідомило джерело у керівництві ПМЗ, сьогодні «Південмаш» забезпечує виконання укладених у 2016 році контрактів по моторній тематиці з Корейським інститутом аерокосмічних розробок (Korea Aerospace Research Institute, KARI), і готує розширення партнерства.

— Робота з KARI ведеться ПМЗ за двома напрямками: з виготовлення турбонасосних агрегатів і комплекту макетів клапанів для двигуна РД-8, а також з виготовлення шаробалонів ємністю 130 і 25 л. У 2017 році нами укладено ще один, новий контракт на виготовлення шаробаллонів, — повідомив він, підкресливши: — Досвід успішного співробітництва став основою інтересу наших південнокорейських партнерів до розширення партнерства. Сьогодні ми ведемо переговори про укладення контракту на виготовлення бака ракети-носія (РН), а також контракту на виготовлення елементів рідинного ракетного двигуна для південнокорейського РН KSLV-II.

Окрім того, повідомив співрозмовник агентства, сьогодні «Південмаш» також задіяний у реалізації проекту із моторної тематики з індійською організацією космічних досліджень ISRO.

— У 2017 році нами укладено контракт з ISRO на проведення до 2019 року включно, вогневих випробувань індійських рідинних ракетних двигунів на дослідно-експериментальній базі «Південмашу». Перший етап контракту успішно виконаний, — уточнив він.

Як зазначив співрозмовник агентства, розширення співпраці у галузі створення ракетно-космічної техніки з країнами Південно-Східної Азії, розглядається одним з напрямків програми диверсифікації виробництва «Південмашу», що реалізовується в умовах розриву традиційної кооперації з РФ.

ДП «Південмаш» — одне з ключових підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий у світі виробник ракетоносіїв і супутників цивільного, наукового і військового призначення. У зв'язку з розривом традиційної кооперації в умовах анексії Криму і військових дій на Донбасі, вже три роки понад 50% виробничих потужностей підприємства знаходяться у стані фактичного простою.

На сьогоднішній день ПМЗ у рамках промкооперації із США забезпечує виробництво першого ступеня нової ракети-носія середнього класу Antares для доставки вантажів на МКС за контрактом з NASA. Сьогодні Україна також веде перемовини із США про організацію співпраці у сфері ракетного двигунобудування в проекті створення ракетних двигунів на заміну російським РД-180 для ракети-носія ВПС США нового покоління.

QHA повідомляло, що українські ДКБ «Південне» і ВО «Південмаш» ведуть роботу з нарощення промкооперації із США у рамках розвитку проекту ракети-носія Antares.

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA