КИЇВ (QHA) -

Після повної стабілізації «Приватбанк» буде проданий. Про це під час спільного з главою Нацбанку Валерією Гонтарєвою брифінгу з приводу націоналізації установи повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

— Після того, як банк повністю стабілізується і почне реалізовувати стратегічний план розвитку, держава планує цей банк продати. І це створює нормальні конкурентні умови на ринку. Продати на прозорих умовах, — уточнив він.

За словами Данилюка, команда менеджменту продовжує формуватися. До неї увійдуть кращі фахівці, представники міжнародних організацій.

— До наглядової ради «Приватбанку» увійдуть кращі світові фахівці в цій сфері, представники міжнародних організацій. Також за підтримки визнаної міжнародної компанії та наших закордонних партнерів ми сформуємо нову професійну команду менеджменту банку, про яку оголосимо через деякий час. Зараз ця команда формується, — повідомив міністр фінансів.

У релізі Нацбанку уточнюється, що буде замінене правління та наглядова рада банку, в той же час всі відділення та всі співробітники установи продовжать свою роботу.

ЗМІ раніше повідомляли, що очолити правління «Приватбанку» може колишній міністр економіки і фінансів Олександр Шлапак, але ця інформація поки не підтверджена офіційними джерелами.

Крім того, під час брифінгу Данилюк пояснив, як буде відбуватися ліквідація дефіциту капіталу банку.

— Ліквідація дефіциту капіталу банку відбудеться в кілька етапів. На першому етапі Міністерство фінансів випустить облігації на суму 43 млрд грн.

Важливо відзначити, що власники самі звернулися до уряду з проханням увійти у капітал банку, а також взяти на себе зобов'язання: перше — спокійної передачі банку у державну власність, друге — після переходу банку в державну власність — реструктуризації портфеля, що компенсує витрати держави, понесені при переході банку у державну власність. Наше завдання — не тільки стабілізувати банк, а також і розвивати його, — сказав він.

Нагадаємо, акціонери «Приватбанку» направили до Кабміна лист із проханням до держави увійти у власність банку. У цьому ж листі акціонери зобов'язалися реструктуризувати кредити, видані банком юридичним особам з урахуванням вимог Нацбанку, до 1 липня 2017 року. У Нацбанку уточнюють, що перехід у державну власність ПАТ «Приватбанк» відбувається відповідно до ст. 41.1 «Закону про систему гарантування вкладів фізосіб».

Як раніше повідомляло QHA, Кабінет міністрів України виділив кошти для стабілізації ситуації з «Приватбанком».

ФОТО: інтернет

QHA