КИЇВ (QHA) -

В Україні до реальної відповідальності за недостовірну інформацію в електронній декларації за останні два роки ніхто не був притягнутий. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявив Олександр Леменов, головний експерт антикорупційної групи РПР, передає кореспондент QHA.

— Загальна кількість завершених розслідувань у 2016 — 2017 рр. склало 194 справи. З них обвинувальний вирок отримали 14 осіб. Позбавлено волі 4 осіб, але потім були звільнені від несення покарання. До громадських робіт засуджено 6 чоловік. Ще 4 особи отримали штраф, але троє з них звільнені від оплати за амністією. Усього звільнені від кримінальної відповідальності 110 осіб, — пояснив експерт.

На думку учасника прес-конференції Сергія Лещенка, народного депутата України, така ситуація стала можливою тому, що НАПК не працює.

— Крім того, що агентство не працює, воно свідомо гальмує роботу. Так, наприклад, НАПК видало незаконний документ, яким НАБУ забороняється вести справи за статтею за неправдиві дані в декларації, якщо не отримає від НАПК на те дозволу. Реально кого бояться сьогодні корупціонери — це НАБУ.

Екс-голова апарату НАПК Ігор Ткаченко вважає, що агентство потрібно «перезавантажити», а серед основних причин неефективної роботи агентства називає відсутність стратегії і те, що до цих пір не працює система автоматичного контролю.

Нагадаємо, що електронна онлайн-система робить можливість оприлюднити і перевірити майнові декларації держслужбовців та інших осіб, які згідно із законом повинні їх заповнювати.

Реєстр почав працювати у серпні 2015 року.

QHA