АНКАРА (QHA) -

Турецька влада на початку грудня націоналізувала найбільшого імпортера газу в країні Akfel Holding через підозри у зв'язках із організацією Фетхуллаха Ґюлена. Повідомляється, що долями цієї компанії володіють "Газпром" і Газпромбанк.

За даними російського агентства "Комерсант", спроби представників компанії встановити діалог з турецькою владою поки не увінчалися успіхом, хоча саме зараз мають йти переговори про ціну поставок газу приватним імпортерам 2017 року.

В результаті новий газовий конфлікт Росії і Туреччини видається майже неминучим, адже знижка на газ для приватних імпортерів, якій компанія Akfel домоглася у квітні, перестає діяти з 2017 року.

Про те, що влада Туреччини взяла під контроль і змінила раду директорів Akfel Holding, повідомляв ICIS Heren 6 грудня, але тоді статус компанії і російських активів в ній не пояснювався до кінця. Тепер, за словами джерел, близьких до акціонерів Akfel, Турецький Фонд страхування вкладів (TMSF) неформально повідомив їм, що вже зараз виконує функції акціонерів.

2 грудня турецька влада повністю змінила раду директорів Akfel Holding, до неї увійшли представники TMSF і консультанти. Це стало можливим завдяки надзвичайному декрету N674, прийнятому після липневої спроби держперевороту у Туреччині. Документ дозволяє владі брати під контроль будь-які компанії, які звинувачуються або підозрюються у фінансуванні організації Фетхуллаха Ґюлена. На даний момент завдяки цьому механізму під контроль держави було передано понад 1000 турецьких компаній.

Нагадаємо, в ніч з 15 на 16 липня у Туреччині була вчинена спроба державного перевороту. Натхненником і організатором заколоту турецький уряд назвав Фетхуллаха Ґюлена — керівника терористичної організації FETÖ. Туреччина звернулася до США з вимогою про видачу Ґюлена і надала досьє з доказами причетності FETÖ до організації перевороту.

ФОТО: інтернет

QHA